Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Dobrovolný Hasičský Zbor Brehy

Tak, ako možno všetci viete, v oblasti športu zastupujú DHZ Brehy tri družstvá, a to družstvo mužov, žien a dorastencov. Keďže tento rok nastali v našich radoch zmeny, chceli by sme sa vám aspoň takouto formou predstaviť.

Družstvo mužov je zložené z ôsmich členov. Samuel Tužinský (22), už zamestnaný v oblasti stolárstva, reprezentuje našu obec aj DHZ na pozícii košiara. František Janíček ml. (21) súťažne vždy behá na pozícii nalievača (alebo inak povedané spojára). Spolu so Samuelom tvoria sanie pri plnení disciplíny požiarny útok. Ďalším postom, ktorý je veľmi dôležitý je strojník. Táto pozícia patrí v mužskom tíme Miroslavovi Laurincovi ml. (20), ktorý je aj členom HaZZ SR v Novej Bani. B – spoj v družstve mužov vykonávajú Ľuboš Majerský (20), zamestaný v spoločnosti Cortizo, a Dávid Vallo (16), ktorý je študentom strednej školy v Zlatých Moravciach. Pozícia rozdeľovača patrí Michalovi Kováčikovi (22), ktorý počas svojho pôsobenia v DHZ Brehy vyskúšal aj post košiara a prúdara. Aby bol tím kompletný, nesmieme zabudnúť na prúdarov. Ľavý prúd patrí rodákovi z Brehov, Filipovi Szászovi (22), ktorý je takisto už pracujúcim členom. Novým členom od súčasnej sezóny je Peter Majerský (24), zamestnaný v spoločnosti Cortizo, ktorému patrí pozícia pravého prúdara.

Mnohí z týchto chlapcov (Samuel, František, Miroslav, Filip aj Ľuboš) majú absolvovanú základnú odbornú prípravu, vďaka ktorej môžu pomôcť HaZZ SR pri záchrannej a zásahovej činnosti.

Chlapci sa tento rok rozhodli, že ako tím budú pôsobiť  v Hasičskej lige nočných súťaží. Samozrejme, im všetci budeme držať palce.

Nie menej dôležité je aj družstvo žien. Pozícia košiarky už dlhší čas patrí Petre Laurincovej (23), ktorá počas svojho pôsobenia v DHZ Brehy vyskúšala aj post pravej prúdarky, nalievačky a strojníčky. V júni ukončila štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Ďalšou dlhročnou členkou je Mária Janíčková (25), ktorá takisto vystriedala viacero pozícií ( pravý prúd, B-spoj, stroj a súčasne nalievanie). Mária je zamestnaná v Nitre. Pavlíne Hruškovej (25) z Hronského Beňadika patrí naša mašinka, čiže je momentálne strojníčkou pre ženské družstvo. Hruši (ako ju všetci voláme), okrem stroja perfektne zvláda nalievanie, ktoré spoločne s Petrou vykonávala takmer celé dve sezóny. B-spoj v ženskom tíme vykonáva nová posila a to Martina Homolová (18), študentka Gymnázia Františka Švantnera v Novej Bani. Maťka sa v tíme ujala a dúfame, že s nami ešte dlhšie pobudne. O rozdeľovač sa v tíme žien stará Kristína Michalcová (21), zvaná Žabka, ktorá je takisto flexibilnou členkou, pretože okrem rozdeľovača si už vyskúšala pozíciu košiarky a nalievačky. Ľavý prúd patrí Nikole Hossovej (18), jednej z najlepších prúdarok, aké ženský tím DHZ Brehy mal. Nika je študentkou 3. ročníka Združenej odbornej školy obchodu a služieb. Novou krvou v ženskom tíme, je Lucia Majerská (18), a veľmi dobre zapadla do kolektívu. Lucke patrí post pravej prúdarky. Dúfame, že nepotrvá dlho, a bude dosahovať také skvelé výsledky ako Nika, pretože je v nej veľký potenciál. Lucka študuje v Bratislave na Strednej zdravotnej škole.

Takisto ako chlapci aj niektoré baby (Petra, Mária, Kristína) majú absolvovanú základnú odbornú prípravu DHZ a môžu byť nápomocné pri zásahu.

Tento rok, sa baby rozhodli, že konečne po šiestich rokoch spoločného bojovania vstúpia do ligy. Vybrali si Tekovsko – Hontiansku hasičskú ligu. Dúfame, že sa im v nej takisto bude dariť a prebojujú sa k postupu na Slovenský superpohár 2015.

Nesmieme zabúdať aj na náš tím dorastencov. Chlapci spolu súťažia v podstate len prvú, resp. druhú sezónu a ich posty ešte nie sú veľmi ustálené. Nakoľko sú to chlapci od 14 do 18 rokov, všetci sú ešte študenti strednej alebo základnej školy. K dorastu DHZ Brehy patria Peter Michalec, AdrianObercian, Ján Fiala, Dávid Vallo, Richard Frólich a Milan Seneši. Ako vidíte, chlapcov stále nie je dostatok na plnenie disciplíny požiarny útok a potrebujú ešte pár posíl. Ale aby neboli ukrátení o súťaženie niektorí z nich vypomáhajú družstvu mužov a žien, či už v rámci tréningov alebo súťaží.

To by bolo o nás v skratke asi všetko. Ak by mal niekto záujem aj o bližšie zoznámenie, či o vstup do DHZ Brehy budeme len a len radi a privítame každého nového člena.

V súčasnosti DHZ Brehy pripravuje 4. ročník Nočnej pohárovej súťaže (3. kolo Hasičskej ligy nočných súťaží), ktorá sa uskutoční 4. 7. 2015 na futbalovom ihrisku OŠK Brehy. Všetci ste srdečne vítaní.


 


Úvodná stránka