Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

OZ Lodenica

OZ Lodenica pod orechmi, o nás

VZNIK A CIELE:
Občianske združenie Lodenica pod orechmi vzniklo v máji 2008. Jeho základným cieľom je rozvoj vodáctva v našom regióne. Napĺňanie tohto cieľa sa snažíme realizovať pravidelnými akciami ktorých sa zúčastňujú vodáci aj nevodáci z blízkeho, aj širšieho okolia.

AKCIE:
Predovšetkým je to odomykanie a zamykanie Hrona ako zahájenie a ukončenie vodáckej sezóny. Tieto akcie sa stali natoľko populárne, že sa na nich zúčastňujú vodáci od Nitry, cez Zvolen, až po Banskú Bystricu.


Veľa akcií organizujeme s „družobným“ Kajak klubom Hron. Každoročne sa zúčastňujeme splavu Dunajca, Oravy, niekoľko krát v sezóne samozrejme Hrona. Pre tých odvážnejších a skúsenejších je to takmer každoročne rieka Belá, či riečka Ostravice v susedných Čechách.
V roku 2012 sme usporiadali už piaty ročník splavu netradičných plavidiel na Hrone a vďaka jeho úspešnosti plánujeme pokračovať.

FILOZOFIA:
Našou filozofiou je osloviť touto krásnou relaxačno-športovou činnosťou širokú verejnosti a skalnejším zanietencom poskytnúť možnosť vyskúšať si od bežnej turistiky až po rafting a kajaking. V neposlednom rade je to aj práca s mládežou, každé leto sa naše detské posádky zúčastňujú vodáckeho tábora na Hrone či na Vltave.

SPOLUPRÁCA:
Spolupracujeme aj s vodáckou požičovňou Dronte a zabezpečujeme zapožičanie vodáckeho materiálu.


KONTAKT: 

Martin Mikuška
0903 523 653
cochtan@gmail.com

Eva Mikušková
0903 523 639
mikuskova@novabana.sk


 


Úvodná stránka